Lada/Žiguli 2105, 2106 & 2107 elektriskeemid

Olen viimased paar õhtut enda pjatjorka juhtmekimpu korrastanud ja näpuga elektriskeemilt värve taga ajanud.

Tegin oma elu lihtsustamiseks interaktiivse elektriskeemi, kus komponendil hoverdades on selle nimi kohe näha. Algselt otsisin mõnd valmislahendust graafikute tegemiseks, kuid ei leidnud midagi, mis võimaldaks graafikut veebilehena salvestada – Nii läksingi isetegemise teed.

Et tehtud lahenduses oli komponendide ülesmärkimine üsna lihtne, sisestasin kiirelt ka 2106 ja 2107 skeemid )

Loe edasi

Veidike juhtmetest @ 12V DC

Minu 82. aastal ilmavalgust näinud hobiautol polnud tehasest välja veeredes küljes mitte ühtegi elektriseadet, mida tänapäeva mõistes lisavarustuseks nimetada saaks. Ajad on aga edasi läinud ja nii mõnigi asi, mis toona tundus luksus on tänapäeval muutunud asendamatuks või vähemalt hõlpsasti juurde poogitavaks. Nii saigi sel korral autot suveks ette valmistades autole juurde lisatud keskluku süsteem ja elektrilised aknad.

Et mõlemad opereerivad üksteise vahetuses läheduses tundus mõistlik poest mõned meetrid erinevat värvi juhtmeid juurde osta, et võimalike probleemide korral tõrkeotsing lihtsam oleks. Kui värvieelistus on pigem maitseasi, siis juhtme läbimõõtude vahel valides tasuks siiski füüsika reeglite ja kokkulepitud “heade tavadega” arvestada.

Aga mis need õigupoolest ongi?

Loe edasi