Lada/Žiguli 2105, 2106 & 2107 elektriskeemid

Olen viimased paar õhtut enda pjatjorka juhtmekimpu korrastanud ja näpuga elektriskeemilt värve taga ajanud.

Tegin oma elu lihtsustamiseks interaktiivse elektriskeemi, kus komponendil hoverdades on selle nimi kohe näha. Algselt otsisin mõnd valmislahendust graafikute tegemiseks, kuid ei leidnud midagi, mis võimaldaks graafikut veebilehena salvestada – Nii läksingi isetegemise teed.

Et tehtud lahenduses oli komponendide ülesmärkimine üsna lihtne, sisestasin kiirelt ka 2106 ja 2107 skeemid )

Loe edasi

Värvitööde infograafik

Nikerdajana tuleb aeg-ajalt ikka ette olukordi, kus tahaks projektile lisakas praktilisele väärtusele (mis muidugi on minu projektide puhul küsitav) ka pisut silmailu anda.
Korralik värvitöö ongi midagi, mis võib projekti viia visuaalselt “järgmisele tasemele” või siis teha funktsioneerivast objektist midagi, mida ainult ööpimeduses kapinurgast või panipaigast välja julged tuua. Korraliku värvitöö eelduseks on muidugi harjutamine st. kogemused, võime oma vigadest õppida ja kui peale 2-3 ebaõnnestunud katsest ei suuda oma vigadest õppida, siis ei tee tiba teooriat paha.

Loe edasi

Puurimiskiiruste ja keermestamise infograafik

Novembri pimedatel õhtutel liiga tihti nädala sees töökotta ei satu, seega tuleb endale mõni kodune ajaviide leida – Seekord siis väike käeharjutus illustraatoriga.
Algidee on ise pärit ajast, kui puurpink sai ostetud ja et kõik tarkus pole ebapiimaga kaasa antud, otsisin erinevatest allikatest materjali optimaalsete puurimiskiiruste kohta, mida nüüd siin koos koos keermestamise ABC-ga serveerin.

Tabelis olen välja toonud soovituslikud puurimiskiirused ja sobivad puuri läbimõõdud keermestamiseks soovitud meeterkeerme alla (sisekeermestamine).

Loe edasi